Przewaga taksówki nad własnym autem

Z uwagi na pracę zdalną niewiele poruszasz się po mieście? Dlatego też zastanawiasz się, czy zakup samochodu to aby na pewno dobry pomysł? Po podliczeniu wszystkich kosztów związanych z nabyciem, eksploatacją i ubezpieczeniami auta może się okazać, że zdecydowanie korzystniej pod względem cenowym wyjdzie Ci korzystanie z taksówki.

taxi

Kiedy taksówka okazuje się wybawieniem z sytuacji?

Są standardowe sytuacje, w których potrzebujesz taksówki. Sobotnia impreza, Sylwester u znajomych, dojazd na lotnisko czy dworzec kolejowy lub zdarzenie, w którym Twoje auto nagle odmówiło posłuszeństwa, a Ty musisz szybko przedostać się przez miasto do miejsca pracy. Istnieje też spora grupa osób, które nie mają potrzeby regularnego docierania do różnych, oddalonych miejsc. Mowa o tych, którzy na co dzień poruszają się pieszo, rowerem czy po prostu pracują zdalnie. Dla nich korzystanie z transportu jest okazjonalne, a posiadanie samochodu na własność generuje niepotrzebne nikomu koszty.

W życiu jednak nic nie jest stałe. Z powodu zmiany charakteru pracy i konieczności dojeżdżania do klienta czy nowego hobby lub też częstych wizyt u lekarza specjalisty może narodzić się potrzeba zakupu własnego auta. Początkowo taka opcja może wydawać się tańsza, szybsza, prostsza, bardziej komfortowa, a co za tym idzie, lepsza. Jednak należałoby przyjrzeć się dokładniej wszystkim aspektom, nie tylko zaletom.

 

Plusy posiadania samochodu

Samochód ma tę przewagę, że zawsze będziesz mieć go pod ręką. Nie musisz czekać na dojazd kierowcy ani ograniczać się czasem postoju, możliwością zatrzymywania się, gdzie tylko potrzebujesz. Nie ogranicza Cię też konkretny obszar pracy danej osoby. Dlatego też będziesz mógł bez przeszkód odwiedzić rodzinę poza miastem, a także wrócić od niej nawet późną nocą. Jeżeli potrzebujesz mieć przy sobie sporo akcesoriów, możesz trzymać je w bagażniku własnego auta do woli. Nie zastanawiasz się, czy zabrałeś je ze sobą, czy nie – mogą w końcu być tam tak długo, jak chcesz. Masz pewność, że nie zapomnisz ich zabrać. Koszt przejazdu to tylko cena paliwa – bez żadnego uwzględniania opłaty za taryfę nocną czy inną strefę.

 

Poznaj największe zalety korzystania z taxi

Uwzględniając wszystkie wady i zalety można dojść do wniosku, że taksówka jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, dla których samochód jest okazjonalnym i rzadko używanym środkiem transportu. Oszczędność czasu jest praktycznie taka sama, gdyż obecnie na kierowcę czeka się krótko. Komfort również jest zbliżony, bo osoby prowadzące taką działalność dbają o swoje samochody, które są dla nich narzędziem do zarabiania. Nie musisz kierować autem, a więc Twoja sprawność czy kondycja psycho-fizyczna nie mają znaczenia dla bezpieczeństwa na drodze. Dlatego też warto korzystać z usługi taksówkarskiej.

Jeżeli nie musisz jeździć codziennie, a korzystasz z taksówki, odpada Ci mnóstwo kosztów, na które utyskują posiadacze aut. Ubezpieczenie OC/AC, koszty przeglądów technicznych, wymiany opon, napraw, wymiany płynów czy sam zakup pojazdu – to wszystko Cię nie obchodzi. Nie musisz też martwić się o to, gdzie zaparkujesz, co jest szczególnie ważne dla osób, które nie dysponują wolnym miejscem parkingowym.