Jakie usługi zrealizuje dla Ciebie taksówkarz

Taksówka służy nie tylko do pokonania trasy z punktu A do B. Jej kierowca może wyręczyć Cię w wielu kwestiach i pomóc załatwić codzienne sprawy. Poznaj mniej typowe usługi realizowane przez firmy taksówkarskie, których przewóz osób na pewno dla Ciebie nie zrealizuje.

taksówka

Bezpośrednia komunikacja

Taksówkarz, który jest wolnym strzelcem lub jest zrzeszony w korporacji może świadczyć szereg mniej oczywistych usług na rzecz swoich klientów. Możliwość kontaktu klienta, czy to bezpośrednio, czy to przez dyspozytorkę, to bardzo duża zaleta. Jako pasażer korzystający z usługi przewozu osób (takich jak Bolt czy Uber) nie masz takiej opcji. Kierowcy działającymi pod tymi markami posługują się aplikacjami, które jedynie przedstawiają trasę i na tym kontakt się kończy. Przydałoby się czasem mieć możliwość bezpośredniej komunikacji.

Przewóz zwierząt

Dzwoniąc po taksówkę masz możliwość dopytania, czy konkretny kierowca będzie miał możliwość i chęć przewieźć również pupila. Zamawiając kurs przez aplikację nie możesz uprzednio sprawdzić, co na ten temat myśli kierowca. Możesz zostać niemile zaskoczony, gdy już na miejscu odmówi on realizacji zlecenia. Co gorsza, może się okazać, że płatność została już pobrana z karty, a odkręcenie operacji będzie trudne bądź w ogóle niemożliwe.

Dowiezienie zakupów pod wskazany adres

Możliwość zamawiania zakupów pod dom to bardzo duża zaleta korporacji taksówkarskich względem popularnych ostatnio form przewozu osób. W sytuacji gdy jesteś chory lub bardzo zapracowany możesz telefonicznie złożyć dyspozycję realizacji zakupów w sklepie spożywczym. A gdy zdarzy się pilna potrzeba wykupienia leku na receptę, kierowca chętnie to za Ciebie zrobi.

Szybka pomoc drogowa

Jeśli nie masz assistance lub sprawa jest paląca, zawsze możesz skontaktować się z taksówkarzem, który ma pod ręką linkę holowniczą bądź kable rozruchowe. Taka pomoc drogowa, choć wydaje się drobna, potrafi nie raz uratować sytuację. Gdy zabraknie Ci benzyny, również możesz liczyć na wsparcie jego kanistrem.

Usługi kurierskie

Istnieją wprawdzie różne firmy kurierskie, jednak czasami pojawia się potrzeba błyskawicznego przekazania dokumentów czy paczki na drugi koniec miasta. W takich sytuacjach nadawanie ich tradycyjnym kurierem mija się z celem. Choć miasto jest to samo, przesyłka musi przebyć standardową drogę, od samochodu kuriera do sortowni, a następnie z powrotem, co tylko niepotrzebnie wydłuża czas oczekiwania na nią.

Wsparcie w wyjątkowych okazjach

Czasami transport to nie tylko pojedynczy przejazd z punktu A do B. Okazje takie jak wieczory kawalerskie i panieńskie czy śluby i wesela, ale też konferencje naukowe wymagają skorzystania z usług kierowcy, który będzie pod ręką i chętnie zrealizuje kilka kursów pod rząd. Ważne, aby był to człowiek godny zaufania, który bezpiecznie przewiezie gości czy dowiezie kwiaty i prezenty młodej pary pod wskazany adres. W szeregach korporacji taksówkarskich znajdują się wieloosobowe taksówki, które bez problemu pomieszczą większą liczbę pasażerów.